Входите

Форумы

Вопросы и мнения об автомобилях

Спросите у специалиста

Техника

Модификации и тюнинг

Мототехника

Другие типы транспортных средств

Другие форумы

Автоспорт

ТЕМА: TOONITUD TAGATULED

23:35 10.10.2006
sebast
Toonitud tagatuled
Kuidas siis on nende tagatuledega? Kas tohib ise toonida või ei? Lugesin vanemaid teemasid ja olen ka linnapildis näinud, et sõidetakse küll.
Nimelt siis müüakse poes vastavat tagatulede toonimise aerosooli. Ei tahaks panna seda nii et piduri ja suuna märguanne vaevu välja paistavad, vaid ikka mõistlikult - 1 kiht.
Kas politsei lubab sellist asja ning kas saab ka ülevaatuselt läbi?
23:52 11.10.2006
Indrek Sirk (Liiklusõiguse Büroo)
Re: Toonitud tagatuled
Nõutav on punane värvus - määratakse elektroonilise kolorimeetriga CIE koordinaatide süsteemis. Samuti on nõuded valgustugevusele. Kui nendest nõuetest kinni pidada, siis ei ole politseil ja ülevaatajal ka midagi ette heita.

Kõike, mida poes müüakse, ei pea ostma. Valmistaja on auto valmistamisel teinud uuringuid, katsetusi. Targad spetsialistid on loonud reeglid autode tehnoseisundile. Ehk oleks mõistlik neist lähtuda ning mitte eksperimenteerida omal käel liiklusohutusega.
11:57 12.10.2006
? (незарегистрированный)
Re: Toonitud tagatuled
Kui väga üle toonitud või mittetöötavate pidurituledega järsult pidurdanud autole tagant sisse sõita, kas on võimalik, et süüdi jääb tehniliselt mittekorras (nõuetele mittevastava) auto juht?
12:47 12.10.2006
Vata (незарегистрированный)
Re: Toonitud tagatuled
Vastuseks: pikkivahe, asulas 1/2 lubatud sõidukiirusest
12:51 12.10.2006
Vata (незарегистрированный)
Re: Toonitud tagatuled
Mina oma autol toonisin punase lakiga tuled ära, suunatuledele lasin hästi õrna kihi peale ja kui suuna sisse panen siis vilgub ikka oranžilt mitte punaselt
14:03 12.10.2006
q peal (незарегистрированный)
Re: Toonitud tagatuled
Misasja te neid toonite? Muud enam teha pole vä? Lehed on koristatud ja talvepuud valmis? Toad koristatud ja tita kasitud?

Lihtsalt ostke korraga juba selline autu, millel tagatuled paistavad ühtlast tooni. Neid leiab Audi, Renault jms. arsenalist.
10:16 13.10.2006
muhkel (незарегистрированный)
Re: Toonitud tagatuled
Teemaalgatajale:
Väljavõte sõiduki tehnojärelvalve eeskirjast ütleb, et tuled peavad olema valmistaja juhendi kohased, paigaldatud E- reegli järgi ja vastama E-reeglite nõuetele. Seega igasugu lakkimine, kui selle kohta ei ole esitada E-sertifikaati ja valmistajatehase nõusolekut, on keelatud ja tehnoülevaatuselt "ametlikult" läbi ei lähe.

To ?:
tean, et politsei on teinud eesoleva sõiduki, millel olid tumedaks lakitud tuled, osaliselt süüdi.
11:00 13.10.2006
vata
Re: Toonitud tagatuled
Pistke oma E- direktiivid p..sse, toonisin oma Audi 80 suunatule osaliselt mis jääb auto küljepeale punaseks kuna see nagunii ei põle ja see osa mis vilgub on hästi õrna tooniga ja vilgub oranžilt.
19:39 16.10.2006
sebast (незарегистрированный)
Re: Toonitud tagatuled
Seega, siis tohib ainult punaseks toonida? Mustaks ei tohi?, kui lasta ainult 1 õrn kiht?
22:14 16.10.2006
mina arvan, et (незарегистрированный)
Re: Toonitud tagatuled
võib küll klaasi võid kasvõi roheliseks toonida, peaasi, et kui tuli põlema läheb siis tuleks sealt nõutava lainepikkusega ja piisava tugevusega punast valgust mis vastaks CIE koordinaatides kehtestatule ja mida mõõdetakse kolorimeetriga.
23:28 17.10.2006
to: vata (незарегистрированный)
Re: Toonitud tagatuled
...Ja vilgubki õrnalt, vaevumärgatavalt.
Kuivõrd teatud ajal sellised tuled lihtsalt ei paista välja ja nii ongi, suhtun nendesse tulesid lakkinud mölakatesse juba etteteadmisega ja sellise auto taha sattudes olen juba ette valmis igasuguseks eespool toimuvaks nõmeduseks.
09:03 18.10.2006
* (незарегистрированный)
Re: Toonitud tagatuled


Kui segada kaks erilist tooni värvi kokku - tuleb kolmas toon, sama effekt on klaasidega ja väidet, et võib õrna või muu värviga ,lakiga jne üle lasta on vale, kuna värvi toon muutub ja see muutunud värvi toon ei vasta nõuetele räkimata valgustugevusest.

Для работы форума Вы должны разрешить печенья (cookies).

ПРАВИЛА ФОРУМА

Обращаем внимание на то, что при использовании форума необходимо соблюдать ограничения на добавление Контента, приведенные в пункте 7 Условий использования. Для уточнения и дополнения таких ограничений Управляющий ввел следующие Дополнительные условия использования форума:

ОТВЕТЬТЕ НА СООБЩЕНИЕ

Имя
Тема 
Фото + добавить фото
Сообщение
Открой клавиатуру

Хочу получить ответы   на э-почту:
Контрольный код
Введите код с картинки. Зарегистрированные пользователи не должны это делать.