Входите

Форумы

Вопросы и мнения об автомобилях

Спросите у специалиста

Техника

Модификации и тюнинг

Мототехника

Другие типы транспортных средств

Другие форумы

Автоспорт

ТЕМА: ARK-I SÕIDUEKSAM

16:22 17.10.2004
kukeste (незарегистрированный)
ARK-i sõidueksam
Niisiis, endal varsti Tallinna ARK-s sõidueksam tulekul. Paluks inimestel siia kirjutada kogemusi enda eksamilt, mille eest on läbi kukutatud jne...
Olen kuulnud kõlakat, et mõni eksaminaator võtab altkäemaksu, st. ilma maksmata ei taha eriti läbi lasta, teab keegi sellest midagi?
16:40 17.10.2004
Kristjan (незарегистрированный)
Re: ARK-i sõidueksam
exam nii lihtne et seal pole karta midagi.
igal pool võetakse altkemaksu.
näiteks viimsis võtab politsei koguaeg altkemaksu, taks on 500kr.
19:18 17.10.2004
asdf (незарегистрированный)
No nii hull see asi nüüd ka pole, et ainult makstes läbi saab. Ajad on nii palju edasi läinud, et selliseid asju eriti ei tehta. Muidugi kui läbi kukud, siis osadega on küll võimalik väikese lisatasu eest load saada. Enamasti need jutud, et eksaminaatorid on ahvid ja kedagi tasuta läbi ei lase, on nende poolt välja mõeldud, kes sõita ei oska ning seejärel läbi kukutatud on. Kindlasti on olemas sõbralikumad ja veidi veel sõbralikumad eksaminaatorid, aga fakt on see, et ikka kui suure prohmaka teed või väga ebakindlalt sõidad, siis ei lase sind keegi läbi. Sama lugu ka sellega, et kui tõesti sõita oskad, siis saad iga eksaminaatoriga hakkama.
Soovitan suhtuda eksaminaatorisse sõbralikult ja viisakalt ning mitte pabistada või närvi minna, kui mõni väike viga tuleb. Kui sa ikka üldjoontes sõita oskad, siis väiksed vead on andestatavad. Samas kui sa väga pabinas oled ja mingit kindlust üles ei näita, siis kukutatakse sind meelega läbi, sest sellisel juhul ei kõlba sa liiklusesse.
Niiet võta rahulikult ja küll sa hakkama saad. Enne sind on kõik teised ükskord ikka hakkama saanud.
14:37 18.10.2004
tln-trt (незарегистрированный)
Eksaminaatorid pole mingid ahvid, lihtsalt nende töö on tõesti kontrollida, kas eksamineeritav ikka valdab sõidukunsti või mitte. Loomulikult, kui suhtuda nendesse kui ahvidesse, meelega ****keerajatesse, ****idesse jne, ei suhtu nad ka eksamineeritavasse hästi.
Mina sain oma eksami vastuvõtjaga kenasti jutu peale kohe sõidu alguses ning eksam oli pigem meeldiv kui ebameeldiv. Rahulikkusest minu puhul oli asi kaugel, kuid suutsin ennast valitseda ja eksami ka vigadeta läbida.
17:04 18.10.2004
naine roolis (незарегистрированный)
sooritasin eksami Harju ARK-s, linnasõit toimus Tallinnas. Eksamineerija oli väga tore inimene, mõjus rahustavalt, ei püüdnud kuidagi ekstra närvi ajada vms (närv nagunii sees). Sooritasin linnasõidu alles teisel katsel, esimesel korral tegin raske vea (parema käe reegel), mis oli pigem tingitud vbl liigsest enesekindlusest. Teisel korral olin parajalt närvis, aga ei teinud sõites mitte ühtegi viga. Sõit kestis ca 45 min, algas Laagri Hesburgerist, edasi Nõmme, Mustamägi ja tagasi Hessi.
17:12 18.10.2004
lahe (незарегистрированный)
:/ Miks algas Ark-i eksam Hesburgeri juurest... huvitav.. ise alustasin küll Ark-i eest, aga ma tegin linna koos platsiga... Ühesõnaga küsimus, et kui teed ainult linna sõitu, kas siis koht on kokkulepitav vms.?
18:34 18.10.2004
Explosive (незарегистрированный)
ma tegin eksami sauel..........., linnasõit tallinnas ja sain mingi 25 mindiga hakkama, polnud probleemi, ja ei ütleks et ma nii kindlalt sõitsin siis, aga noh vigu ei teinud, ja liiklusmärkidest pidasin kinni, ohtlikke manöövreid ei teinud, niiet ilma pikema jututa lasi läbi
18:37 18.10.2004
ma tegin nii teooria, platsi ja linna järjestikku ühe päevaga............vähemalt närvipingele tuli see kasuks, ei pidanud kolm korda sinna närvitsema minema.........aga linnasõit oli jah laagrist kuskilt kas bensukast või hamburgeriputkast........ja oli üks eksamineerija aga sõidumehi ja tydrukuid mingi 8 niiet pidi päris kõvasti ootama kuni järjekord minuni jõuab
21:23 18.10.2004
Kui Sauel teed eksamit, siis püüa esimeste seas platsisõit ära teha ning siis hakka täiega linna poole vajutama, et esimesena Hesburgeri juurde jõuda. See on paras streetrace, mis pärast platsisõitu toimub, kui kõik üritavad esimestena linna jõuda.
00:12 19.10.2004
lahe (незарегистрированный)
16:42 19.10.2004
kati (незарегистрированный)
Ei olnud küll hullu midagi, kõik ark-i eksamid said tehtud 1. katsel ja altkäemaksu ei pidanud küll maksma. Olin jubedalt närvis, aga eksamineerija mõjus pigem rahustavalt. Väga palju oleneb ka muidugi sellest, kes eksamit vastu võtab - kui minule oleks sattunud närvilisemat sorti eksmanieerija, vaevalt oleksin ma linnasõidu ära teinud. Teema püstitajale soovitan mitte üleliia pabistada ega kihutada. Parem sõida natuke aeglasemalt, aga vaata hoolega märke. Kui ikka sõita oskad ja mingit apsakat ei tee, saad ka eksami tehtud. Mina sattusin eksamil Haabersti ringi pealt Paldiski mnt-le sõites valele rajale, mis kohe otsa sai ja pidin siis tagant tulevad autod mööda laskma ja ümber rivistuma, aga muus osas läks linnasõit ilusti ja juba kuu aega olen ametlikult autojuht.
19:27 19.10.2004
mmm (незарегистрированный)
Pool aastat tagasi sai ARK-i eksam tehtud. Sõit kestis täpselt 45 minutit ja sõitsime igal pool linnas. Tegin kaks viga. Ühes ülekäiguraja ees ca 100m võtsin liiga suure hoo ja pidin selle siis
jalakäijate pärast maha pidurdama. Terminaator luges seda äkkpidurdamiseks. Teises kohas, kus pidin teistele teed andma, vupsasin ühe sõitja ette. Kõik oli korras, aga termikas luges seda
ettesõiduks. Aga noh igast lolle juhuseid võib ette tulla.
Seega noh kohe esimese korraga sain oma load kätte.

Küll oli mõnus päev.

(ketra veel allapoole nendes postitustes, kuni leiad varasema
minu poolt esitatud küsiusue "ARK-i sõidueksam", kus mina esitasin
samu küsimusi nagu sina praegu)

NB! Hoia närv külm ja hoidu lollidest vigadest!!
Tee see paganama eksam ära!
12:34 21.10.2004
Kukeste (незарегистрированный)
Tänud kõigile julgustajatele, sooritasin eksami vigadeta ja nüüd siis täieõiguslik autojuht.
18:33 21.10.2004
21:02 21.10.2004
xx (незарегистрированный)
21:10 21.10.2004
Kristjan (незарегистрированный)
nüüd said tite load kätte kaks aastat ilusat sõitu ja siis võid juba vajutama hakata.
16:01 22.10.2004
to kristjan (незарегистрированный)
see kes mingiks sinusuguseks rullnokaks saada tahab, see võib jah siis vajutama hakata.

aga tead, on olemas ka selliseid kes igal võimalusel reegleid ei riku ja teisi surnuks ei sõida.

palju õnne!
20:36 24.10.2004
vahtraleht (незарегистрированный)
sõidueksami tegin ära poolteist aastat tagasi esimesel katsel.oleks peaaegu läbi kukkunud-kollasega üle ristmiku ja siis unustasin suurest ärevusest arki platsil autot paigaldades suunda näidata.
Tee nägu et sa oled hästi enesekindel ja valdad autot hästi.(oleks see eksamineeria teadnud kui pingsalt ma spidokat jälgisin-liigne kiirus on väga kerge tekkima-oleks ta mu kindlasti teele mitte vaatamise pärast läbi kukutanud!
Aga autoga on kihvt sõita kõikidest segajatest hoolimata!Tee see eksam ära ja hakka nautima!
21:50 24.10.2004
kukeste (незарегистрированный)
21:54 24.10.2004
daisi (незарегистрированный)
Eksaminaatorite töö on tõesti kontrollida, kas eksamineeritav ikka valdab sõidukunsti või mitte???

Aga miks nad siis ei kontrolli, miks on väljastatud juhiluba nendele sadadele ja sadadele ajuvabadele blondidele ja isakestele, kes iga päev tekitavad linnas liiklusohtlikke just võimetuse tõttu elementaarset liiklussituatsiooni tajuda? Kas tõesti on pooltel luba hoopis ostetud?
14:13 25.10.2004
heh (незарегистрированный)
17:27 25.10.2004
Krt, minu arust peaks lubade andmise tegema keerulisemaks kui venelastele kodakondsuse taotlemise. Täna oleks just surma saanud tänu mingile idioodile, kes ei suutnud otsustada, kas ta tahab keerat avõi mitte. Siis otsustas keerata ja seejärel mõtles uuesti ümber ning põrutas otse. Õnneks oli kõrval veidi ruumi ja sain mööda.
00:49 27.10.2004
traktor belaruss (незарегистрированный)
Üks asi on sõidukunst, teine asi on liikluse tundmine. See, et keegi siduri-piduri-gaasi oskab vajutada ja käike vahetada ei tähenda veel, et ta oskab adekvaatselt käituda liikluses (loe: arvestada teistega).
09:24 27.10.2004
siilionu (незарегистрированный)
Hmm, paistab et kaasajal on eksam päris pikaks-raskeks läinud, loodetavasti tulevad tänavatele ka paremad juhid! ca 10 aastat tagasi tegin linnasõidu kuskilt hotell Olümpia juurest mööda Juhkentali bussijaamani, max 5 minutit, aitas küll :) ega teistelgi oluliselt pikemalt sõita ei lastud. Karm tõde oli see, et pooled rühmast kukkusid sõiduga siiski läbi. Autosse istudes oli ikka saps sees, kuid peeglite paika sättimine aitas üle, kuigi rihma unustasin peale panna, ei pannud eksamineerija seda tähele õnneks.
10:52 27.10.2004
Deus
mina unustasin enda eksamisõidul tuled põlema panna, õnneks üks vilgutas tuledega ja läksid tuled põlema ... rohkem apsakaid ei olnud. Aga kui hästi norida oleks tahtnud, siis oleks saanud sellegi eest vist läbi kukutada ...
20:57 07.11.2004
lubadeomanik (незарегистрированный)
ära unusta suunatuld näita parem igalpool ja buss lase alti peatusest välja või muuda rada kui võimalik ....ei nöögi nad eriti midagi nagu räägitakse
10:13 08.11.2004
To Siilionu
Ei ütleks, et praegu paremad juhid tulevad, kuigi eksam kestab võibolla 5x kauem (10min vs 50min). Ennemuistsetel aegadel oli autosid vähe ning autot peeti luksusesemeks. Kõikidel ikka lube polnud ning autot ammugi mitte. Seega austati mingil määral autosid ja liiklust. Nüüd on autod puhtalt tarbeesemed, mille igaüks võib soetada ning load tulevad takkajärgi. Ei ole sellist hoolitsust auto vastu enam ning teiste liiklejate vastu ammugi mitte. Pean tõdema, et Liidu ajal load saanud kuivikute :P autokultuur on oluliselt kõrgemal tasemel kui tänapäeva rullnokkadel.
Ja kui juhuslikult sattud möödasõidule, siis vajuta ikka 60kmh ära, sest muidu saavad eksaminaatorid pahaseks. Sõber sõitis bussist mööda vist 2kmh kiiremini kui buss ning praktiliselt pani oma manöövriga liikluse seisma. Eksaminaator läks küll pöördesse, aga läbi lasi.
10:20 08.11.2004
le (незарегистрированный)
to asdf
ei jaga sinuga arvamust, et Liidu ajal loa saanutel on autokultuur kõrgemal tasemel, neil pigem on säilunud hirmufaktor, sest kolmas auk talongis tõi kaasa juhiloa ära võtmise. Ja arvestades sellega, et suurem osa tänastest liiklejatest on saanud juhiloa Liidu ajal, siis peaks kultuur sinu arvamuse kohaselt ikka kõrgem olema.
Siilionule soovitad küll vale tegevust. Teades ja tundes nii mõndagi eksaminaatorit, siis sellist seisukohta nad kahjuks - õnneks ei oma, et ületad kiirust ning saad läbi. Asulas selleks mitte ettenähtud kohas, 60 km/h ja tulemuseks korduseksam.
12:22 08.11.2004
Muskiitomees (незарегистрированный)
Vaidleks tiba vastu eelkõnelejatele. Kool ei tee matsist meest. Selleks tuleb ise saada silmaringi avardamisega. Üks asi mis ravib liikluskultuuri on vahele jäämine ja kultuurses keskkonnas liiklemine. Stagnaajal oli miilits kardetav mees ja auto (ja selle jupid) defkad. Piiride avanemisega ja automatkajatega tuleb tagasi ka viisakust. Kui ikka kaks, kolm nädalat sõidad keskkonnas kus kõik inimesed lastakse alati üle tee ja suunatule süttides on naaberrajal koht kohe olemas, jääb ka asi endale külge.
Rullnokad on igal pool olemas. Tegu kas noortega või õppimisvõimetute isikutega sõltumata vanusest.
Mis puudutab aga stagnaaega, siis oli auto rohkem kultusese kui praegu. Autot hoiti, õlitati, vahatati. Autode kvaliteet oli madalam ja korraliku hoolduse puudumine näitas kohe kolisevate sõlmede ja roosteaukude näol kätte. Tänapäeva autod nõuavad teist hooldust. Ei tea autoomanikud mis on määrdekaart ja talveõli.
23:27 01.12.2004
..tulevane autojuht... (незарегистрированный)
EI mõista ,miks on tehtud lubade saamisest selline närvesööv protsess...hetkel püüan ka ise lube saada, kuid kahjuks kukkusin esimesel korral ark-i linnasõidul läbi...imelik on see,et ei rikunud eeskirju,sõitsin korralikult,kuid eksamineerija nokkis mingite imelike asjade kallal....Lugedes eelnevaid kommentaare jääb küll mulje,et midgai on sial valesti,kui inimesed saavad load kätte ikkudes eksamil eeskirju ( kollase tulega ristmiku ületamine,ettesõit :S)
...ja juba prageu on juhiload maksma läinud mulle kusagil 15000 ringis...ning keegi ei granteeri, et see summa ie suurene...ma ei mõista....
ja linn on täies täielikke idioote,kes absoluutselt sõita ei oska....midgai on ju valesti....
23:41 01.12.2004
Kukeste (незарегистрированный)
Eksaminaator hindab sinu valmisolekut sukelduda iseseisvalt liiklusesse. Mis asjad on imelikud? Suutlikkus liikluseeskirjadest kinni pidada ei tähenda veel sõiduoskust. Ja vähemalt suurem osa nendest "sõiduoskamatutest idiootidest", keda linn sinu sõnade järgi täis on, on siiski selle ARK-i eksami sooritanud. Mina sooritasin veatult esimesel katsel, suutsin emotsioonid alla suruda ja rahulikuks jääda, ka eksaminaator oli mõistlik vana ning muutis totaalselt minu (teiste juttude põhjal kujunenud) arvamust ARK-i tüüpidest. Lubade peale kulus ~7000, alustasin autokooliga juunikuus ja Tallinnas, sõidukogemus praktiliselt puudus. Olles aga sedasamust kogemust nüüdseks mõnda aega iseseisvalt liikluses omandanud, julgen väita, et ikka metsikult on asju, mida õppeauto roolis kunagi selgeks ei saa. Aga jah, edu edaspidiseks, kunagi teed ikka ära tolle eksami.
15:10 02.12.2004
Sirk (незарегистрированный)
Minul kulus kah kolme kuuga ca 15 000.- autokooli peale. Kuid ARK'i teooria- ja sõidueksamid läbisin esimese korraga ja sain veel kiita kah hea sõiduoskuse eest (see hea sõiduoskus oli kindlasti algaja kohta hinnatud, sest juhiloa taotlejad on ikka algajad liikluses.
Mul ei ole mingeid pretensioone selle raha peale, mis mul sõidutundideks kulus - õpetaja ei pressinud tunde peale, tahtsin ise kogu aeg sõita. Oskus, mille peaksid kogu eluks omandama võiks veidi vaeva ja kulu kah eeldada, või mis?
17:17 02.12.2004
mul läks lubade peale 9000 ja ma nägin küll kuidas arki eksamil läbi kukutati, noor neiu.......ta ei teinud ühtegi liikluseeskirja rikkumist, aga ta sõit oli ebakindel, ja see oligi põhjus......lihtsalt öeldi et pole veel valmis ja harjuta veidi veel ja tule siis tagasi..............hiljem kuulsin et noorik teisel katsel siiski sai eksami läbi.......tähtis on just enesekindlus, kui võtad vastu mingi otsuse liikluses siis ei tohi kahtlema jääda
17:37 02.12.2004
zumm (незарегистрированный)
millised need imelikud asjad olid siis ..tulevane autojuht...?

endal ka exam ees kunagii
12:12 03.12.2004
hmmm..no imelikud asjad on näiteks see,et kui ma olen täiesti tundmatus kohas ( kus ma varem polnud sõitnud) ja eksamineerija palub mul järgmisel võimalusel teha tagasipööre,sisi ma sõitsin 85,mitte 90ga....,sest mul polnud õrna aimugi,kus kohas on järmine võimalus ( oleksin sial varem sõitnud,oleksin kindlasti teadnud)....teiseks see,et samas tundmatus kohas....ei olnud mul algul aimu,et ringilt välja sõites üks rida ära koab..kui märki nägin,püüdsin kiirust tõsta ja kiirendusrajalt teele minna,kui jjust sel ajal..ilmus ie tea kust kusgil kümmenkond autot,....mis teha...pidin nad ju läbi laskma....ssi eksamineerijale ei meeldinud,et ma kohe õigesse kohta ie reastunud...aga kust ma oleks pidanud teadma,kui varem pole seal sõitnud?
viotot nii... aloodan järgmisest korrast paremat..ja aitäh teile....püüan ola sisi hästi enesekindel :)
12:13 03.12.2004
ahjaa Kukeste...na don läbinud eksami küll..a nagu ma kuulnud olen,sisi mitte just kõik ausal teel....;)
19:00 03.12.2004
zumm (незарегистрированный)
:S tõesti imelikud asjad. Mul on ka olnud et tundmatus kohas keeran hoopis kiirendusrajale aga siis kiirendan sealt ära jälle. ja 5km/h aeglasemalt sõita tundmatus kohas :S

okkeei
19:22 03.12.2004
mustkytt (незарегистрированный)
mina igatahes oma eksaminaatorile altkäemaksu pakkusin ja vastu ta selle ka võttis(miskine suhteksootiline konjak oli - hiinast või kuskilt sealtkandist pärit). ja seetõttu mu sõidueksamgi suht lühikeseks kujunes - mustamäe ARK->huvikeskus KULLO parkla->mustamäe ARK. läbi ma sain, kuigi pisivigu(väike kiiruse ületamine ja paremakäe reegli mittetäitmine) ikka ette tuli selle teekonna ajal.
13:18 12.12.2004
maasu (незарегистрированный)
mina tegin sõidueksami küll tartus, aga sõit piirnes sellega, et pidi ark-i hoovist välja sõitma ja siis ark-i hoovi teise värava juures peatuma:) teised, kes autos olid, läksid linna peale tiirutama:)
14:11 15.12.2004
sepp (незарегистрированный)
mult küsis sõidu alustamisel auto dokumente, mis on küll õige, kuid tol korral nendele küll ei mõtelnud
00:32 21.05.2005
Ivi (незарегистрированный)
Tere.
Mina sooritasin täna oma sõidueksami,platsi küll teise korraga aga linna sõidu tegin ära esimese korraga.(eksam toimus Sauel)
Minu soovitus oleks järgmistele eksami sooritajatele,et püüaksite jääda rahulikuks(kerge on seda teistele soovitada,ise olin küll väga närvis) ja eksami päeval platsi teha ainult korra läbi,mitte rohkem.Hiljem olete muidju nii väsinud,et lähete kõigega sassi.
Ja veel üks soovitus,kuulake oma sõidu õpetaja soovitusi enne sõidu eksamit,kui ta ikka soovitab,enne eksamit mitte rohkem õppida siis kuulake teda,ta teeb seda sinu enda huvides,et sa viimasel minutil ei hakkaks ennast üle töötama oma küsimustega.
SOOVIKSI TÄNADA OMA SÕIDU ÕPETAJAT HAJA KOOLIST,ÕPETAJA SASSI.
SAUE EKSAMINEERIJAT,KELLE NIME MA KAHJUKS EI TEA,AGA OLI VÄGA RAHULIK INIMENE JA SELETAS KOHE MINU EKSIMUSED JA KES OLI SIISKI OTSUSTAJA KAS OLEN SÕIDU SOORITANUD.
ÄITAH.

21:01 11.08.2005
Pabistajatüüp (незарегистрированный)
Diuke värk on et peax augusti lõpus minema tln ARKi sõitu tegema (ja pole kordagi tlnnas roolis olnud :( ) Kas keegi oskaks öelda mis on selline tavalisem ring mida tehakse ja mis on ohtlikumad kohad??? Kuidas on altkäemaksu variantidega...millise summaga vms. jutule võetakse??
21:27 11.08.2005
kuu (незарегистрированный)
ei ole nii et pead terve linna 50-ga läbi sõitma
ei tea kas see eksamineerija enam seal on aa kui mina teist korda sõitu tegin sisi sõiduõpetaja ütles et vt see kellega sa nüüd lähed, vt. et sa ei koperda linnas ja koguaeg oli 60 rauas ,rikkumisi oli julgelt üle 3-e ja ilusti sai läbi, ma veel küsisin et kuidas läbi, nii palju oli vigasid ju
09:29 14.08.2005
Explosive(HEAT) (незарегистрированный)
niuksed käivad siin kõige rohkem närvi kes esimese võimalusena kaaluvad altkäemaksu, ehk "illegaal-manuaalset investeeringut".....ikka minuarust on uhke tunne, kui oled selle kadalippu ausalt läbinud. Kui avastataks mõni selline, siis pooldaks talt eluaegselt lubadesaamis võimaluse ära võtmist.
20:49 11.09.2005
tulevane rahulik autojuht:) (незарегистрированный)
tere...mul on selline mure,et ei tea kui palju lähevad maksma titekaload:(
äkki keegi teab ja on neid omastkäest kogenud=)?
23:43 12.09.2005
õnnejunn (незарегистрированный)
Tahaksin kiita Tallinna ARK´i platsi ja sõidueksameid :))
Olen kuulnud õuduslugusid, et kui raske on eksameid teha, et kukutatakse läbi...
Nüüd ise selle raskuste kadaliku kõik esimeste kordedega läbinud, julgen öelda, et eksamineerijad ei ole kurjad. Kui sõita oskad, siis läbi saad :)))
Ja üks kasulik soovitus, kes läheb linnaeksamile... kasuta neljandat käiku julgesti!!!!

to tulevane rahulik autojuht:
Titeload lähevad maksma 1010.- nii mul kaardil kirjas
22:32 13.09.2005
eh (незарегистрированный)
Aga õppesõiduluba läheb maksma 250.- üheks aastaks.
13:00 29.09.2005
tere (незарегистрированный)
Plats on Sauel väga lihtne, sõidueksami olen kaks korda läbi kukkunud. Mitte oskamatusest, vaid kannatamatusest. Üks kord bussi pärast ja teine kord foori pärast. 4 aastat ole juba lubadeta sõidetud. Õnne on olnud.
20:08 29.09.2005
Paan P. (незарегистрированный)
Siuke küsimus, et kui ma nüüd olen 17 ja teen load ära. JA siis 2 aasta pärast teen selle lõppastme koolituse ära, kas ma siis pean kõik Arki eksamid ära uuesti tegema!
Ühed räägivad, et kõik tuleb teha, teised, et ainult teooria!
00:15 01.10.2005
paan (незарегистрированный)
13:58 01.10.2005
Kolju Murru (незарегистрированный)
Kui sa praegu esmased load teed, siis pärast kui 20 oled, ei ole pärast lõppastmekoolitust minu teada küll mingeid eksameid vaja teha. Ja see lõppastmekoolitus ongi sõna otseses mõttes koolitus, mitte eksam, kus sa võid läbi kukkuda. Teed selle ära ja saad täisload endale.
17:06 01.10.2005
mats maalt (незарегистрированный)
saad 18, teed eksamid ära ja saad esmased load. 18 a 11 kuud vana
teed lõppastmekoolituse (see ******) ja sõidad paar aastat vahtralehega ning saad oma täisload. mingeid eksameid ei tule siis enam teha.
17:39 01.10.2005
7i6tdk (незарегистрированный)
Ei noh maklsa ja maksa Kogu aeg küsoitakse ja lõpmatuseni Ega muoiidu läbi dsaaa
19:47 01.10.2005
Paan (незарегистрированный)
Keegi kindlalt ei tea???
Ma ikkagi tahaks praegu eksamid ära teha, ehk siis kui olen veel 17.
Kas ma siis pärast pean veel mingeid eksameid tegema(peale lõppastme koolituse)
20:04 01.10.2005
10 a sõidan (незарегистрированный)
Minu tutvusringkonnas on saadud load ilma lisamaksuta. Õppige ära ja arvestage et kõikjal ei voha selline korr. nagu mõni arvab
10:41 02.10.2005
to: Paan

Sorri, kui asi segaseks jäi. Üritan siis lihtsas keeles ära seletada. Esiteks, kui vana sa praegu oled täpsemalt?
Muidu on asi aga nii, et kui 17 ja pool oled, siis lähed autokooli. 3 kuud enne 18-aastaseks saamist saad ARK'is eksamid ära teha, kätte saad siis kui 18 täis oled. Siis sõidad 2 aastat vahtralehega ja mingi paar kuud ennem kui 20 saad, teed selle lõppastme ära ja kui 20 täis oled, saad täisload endale ja kupatad elu lõpuni nendega.
Küll tuleb eksamid siis teha, kui lähed piiratud lube ehk "piimahambalube" (neid, mida saad 16-aastaselt teha ja sõita võid ainult koos mõne täiskasvanuga koos) esmasteks ümber tegema. Siis on küll vaja nii teooria- kui ka linnasõidueksam sooritada, platsi pole aga siis enam vaja teha.
10:44 02.10.2005
Ehk siis esmasi lube täislubadeks vahetamisel pole vaja mingeid eksameid enam teha, ainult lõppastmekoolitus.
12:09 02.10.2005
Paan (незарегистрированный)
Njah, et siis praegu olen ma täpselt 17 ja autokool läbi ainult kooli + arki eksamid teha, nüüd ma mõtlengi, kas teha koolieksamid ära ja oodata kuni saan 17 ja 9 kuud, et siis Arki eksamid teha, või teha kohe ja nagu ma aru sain siis pean veel pärast eksamid uuesti tegema!
22:21 03.10.2005
x (незарегистрированный)
x (незарегистрированный)
x (незарегистрированный)
x (незарегистрированный)
22:50 04.10.2005
seebu (незарегистрированный)
eksamineerija määrab eksami koha - ahv, loe eksamineerimise ja juhtimisõiguse andmise eeskirja!
00:58 16.10.2005
Rait (незарегистрированный)
mul on veel arki sõidueksam veel tegemata,ja ma tahaksin teada linnasõidu eksami kohta ,kas ma ise ei saagi eksamineerijaga enne sõidu alustamist marsuudi suhtes kokku leppida kuhu me sõidame,mitte nii et sõidutatakse sinna kuhu ei ole ennem isegi õppesõidu ajal tln sõitnud ja kus pole harjutanud seal on hõlpsasti vead tulema,alati ei ole ka märgid need mida jälgida võõras kohas ja nende järgi otsustada,on ka muid millega arvestada,jään ootama teie vastuseid sellele küsimusele
13:42 16.10.2005
BrD (незарегистрированный)
Minu teada ei saa. Vähemalt minult ei küsinud keegi, kus ma sõita tahan. Sõitsin sinna kuhu sõita kästi..
14:06 16.10.2005
Crash (незарегистрированный)
Loogiline ju, et ei saa kokku leppida..muidu õpiksid marsuudi pähe ja siis saaksid ju kõik eksamilt läbi.Eksamineerija vaatabki seda, kas oled võimeline liikluses hakkama saama, ka tundmatus kohas märke/liiklust jälgima.Edu igatahes.
04:58 21.10.2005
sõitja (незарегистрированный)

Tegin Tallinna Ark -s täna linnasõidu ja hurra läbi sain.

Kartsin väga, et tuleb mõni norija eksamineerija ,aga oli väga mõnus inimene.Enne sõidu alustamist, ütles, et ei ole vaja pabistada, sõida rahulikut, ära kiirustada.Loomulikult olin pabinas ja tegin ka pisivigu, mida ma muidu sõidutundides ei teegi.

Pärast Ark-s annab kohe ka tagasisidet.Seletas kõik algusest lõpuni
terve teekonna ,kuulas Sinu arvamust, andis soovitusi edaspiseks
sõitmiseks.Mulle jäi väga hea mulje.Oleks mu sõiduõpetaja igakord
peale sõidutundi minuga niimoodi vestelnud oleks minu kallis aeg, raha ja närvid kulutamatta jäänud.
Olen väga rahul, et see lõputu autokooli periood + eksamid nii positiivselt lõppesid.
Nii et ärge pabistage eksamineerijad võivad olla vägagi inimlikud,näitas tänane Minu kogemus.
Kõigile tulevastele eksami minejatele edu !!!!

23:33 24.10.2005
iaaaaa (незарегистрированный)
16:23 31.10.2005
qqq (незарегистрированный)
Varsti lähen tegema aksamit platsile,oskab keegi öelda kuidas seal on teil läinud ja kas väga noritakse üle.
16:58 31.10.2005
sten-erik (незарегистрированный)
Tegin ka nädal tagasi Tallinna ARK-s linnaeksamit ja sain ka ilusti
läbi. Ja no olen kuulnud, et ARK- s kukutatakse meelega läbi. See ei ole nii. Kui sa ikka sõita oskad ja näitad seda ARK eksamil, siis
neil pole muud teha, kui sind läbi lasta. Noh. See mulle ei meeldinud, et sõit kestis ligemale 55 min, kuid sellegi eest tegin
ainult ühe pisivea.

Ja tegelikult ongi hea, et ARK nii karmid ollakse. Kujutage ette, et
kõik nn halvemad sõitjad eksamid sooritavad ja load kätte saavad.
Kui nad ükskord ise linnavahel liiklema hakkavad on nad ju täitsa ohtlikud, sest ei oska piisavalt hästi sõita või ei tunne eeskirju.

Ja noh, pole see ARK eksam midagi nii hullu. See pabistamine on loomulik, aga kui sõita oskad, siis milleks pabistada.
17:03 31.10.2005
sten-erik (незарегистрированный)
ARK platsieksamit tegin mingi poolteist aastat tagasi. Ka see sai
esimese korraga sooritatud. Seal on nii, et üks kindel asi, mida tuleb teha on takistusest üles sõitmine. Siis tagurpidi tunnel,
edas tagaspidi slaalom ja küljega boksisõit. Need 4 teed ära ja oled
eksami sooritanud. Asja põhieesmärk on see, et sa auto gabariite tunnetaksid ja kui sellega toime tuled, ei tohiks probleeme olla.
00:11 08.11.2005
MadMax (незарегистрированный)
Kuulge ****d kes te altkäemaksudekohta küsite ja eksmit teha ei taha.
KAS TE TEISTE LIIKLEJATE PEALE KA MÕTLETE? Te kuradid tapate inimesi.
13:33 20.11.2005
apsu (незарегистрированный)
Okei, räägite siin kõik enamjaolt sõidueksamitest, kuid sooviks teada kui keerulised on teooria küsimused.
13:35 20.11.2005
apsu (незарегистрированный)
Okei, räägite siin kõik enamjaolt sõidueksamitest, kuid sooviks teada kui keerulised on teooria küsimused.
10:02 21.11.2005
M (незарегистрированный)
10:24 21.11.2005
Smurf (незарегистрированный)
eksamist mööda küll 3a ja tol ajal oli kombeks "tipi ringiga" ajudesse lasta ehk siis tagasipööre arkist tulles arki (taguge tipi ring omale ajudesse ehk sõidusuunad sõiduradadelt).
15:33 28.11.2005
dream (незарегистрированный)
Mul on ees Saue ARKis sõidueksam. Kas keegi teab mis marsruuti Saue eksamineerijad kasutavad? Et kas nendel on mingid kindlad paigad ja teed kust nad lähevad ja mida nad kontrollivad?
23:57 30.11.2005
enn (незарегистрированный)
saue eksami piirkonnad on põhiliselt tln see hakkab st pääsküla hessburgerist ja lävitakse põhiliselt laagri asul ,minnakse nõmmele või mustamäele ja siis tullakse tagasi põhiliselt sinna tagasi hessburgerisse,ja ma võin öelda ,et see saue ark suurt tln arkist ei erine põhi sõit toimub ikka tln,ja sulle ja teistele soovitan kohe esimesel katsel eksam ära teha!,muidu on nagu minuga et võetakse ka eelnevaid vigu arvesse ja lastakse sul pidevalt manööverdada ja vasak,parem pöördeid teha ja vähe sirget ja maanteed sõita, ja kaua sõita st ole valmis 55 min ja siis ka selgub et ei saa läbi, nii oli minuga ,st nokivad täiega!,ja mul ongi sellepärast load veelsaamata !sest ankeetides on eelmised vead ja nõrgad kohad sees millega on neil hea läbi kukutada,nii et soovitan sul eelnevalt palju harjutada !ja mitte neid eksimusi arkis teha,muidu nokitakse täiega!,nagu mind ,ja ühte ma ütlen ka, eksamineerja leiab alati vigu!,ainult asi on selles mõni saab vigadega läbi, mõnd lihtsalt ei taheta läbi lasta!minule on arusaam sellest tln ja saue arkist ,läbi saab siis kui ühtki viga ei tee!,kuid see on peaaegu võimatu!, see minul küll ei õnnestu!,nii sulle kui teistele ja endale, head põrumist!
23:24 01.12.2005
ilmar da ralliman from tallinn (незарегистрированный)
jutt jummala õige enn, tuleb enne palju harjutada enam ei tohi sõidus vigu olla...eksamit minge tegema siis kui kõik ringid pähe pekstud ja linna päris läbi sõidetud ning uskuge minde selleks läheb ikka oma kuu aega ära!
00:48 08.12.2005
john (незарегистрированный)
käisin täna Arki linnaeksamil(tallinnas) ja kukkusin ikka väga läbi
plats läks isegi üle ootuste hästi aga seda seetõttu et tegin tuttava autoga
.linna ekamit tegin selle ARKi seat leoniga . ise olen juba pikemat aega harjutand VW Sharaniga ..ja need autod on ikka vääga erinevad..rooli asend .sidur ..pidur. Igastahes auto suri neli korda välja(esimesed kolm korda esimese 5 minuti jooksul) .lõikasin pöördel kaks korda vastassuuna vööndit . lõpus ei hoidnud piisavalt paremale . piisavalt ei PÖÖRANUD PEEGLITESSE VAADATES PEAD (vähemalt eksamineerija jaoks pold see piisav).ja põhi ränk viga oli see et enne ringi ei jõudnud vasakusse ritta reastuda aga pidin kolmandalt välja minema..viimases hädas proovisin ringil reastuda vasakusse ritta aga selle peale eksamineerija sekkus sõitu..sellega oli eskam juba kindalalt läbi..kuigi ennen oli vist ka juba piisaval vigu kogutud.
igastahes väga masendav kogemus oli .auto väljasuremine suurendas oluliselt närvi pinget.
nojaa igastahes enne oli mul veel lootust et ehk isegi saan load aga nüüd on küll suht lootusetu tunne. kõige nõmedam see et pea 9000 krooni on juba kulund ja seda enam tagasi ei saa.
see on aga minu isiklik tragöödia.
teistele soovitan iga pisemagi liikluseeskirja täitmist ja peeglitesse vaadates pea keeramist ikka väga nähtavalt. ja kui siis veel autoga toime tulla ,siis peaks kõik olema õige.
edu
01:26 08.12.2005
anzz (незарегистрированный)
Kuda sul muidu koolieksamid sujusid?Auto väljasuretamised pole üldjuhul vead,kuid kindlasti see muudab hoiaku sinu suhtes ja eksmineerija üritab sind rohkem peedistada.
Need "peeglivaatamised" jne on ikka täielik ********,pead nagu kloun demonstratiivselt pead kallutama.Ise ka varti ARKI
01:30 08.12.2005
Muuseas ükski LE ei keela välisringist sisse reastuda,nii et LE järgi see pole viga(ning tema sekkumine??).Kuigi hea tava näeb ette,et sa reastud enen ringile minekut
14:00 08.12.2005
john (незарегистрированный)
seal ringil lähenes mingi mikrobuss..mulle tundus et ohtu pole aga ju talle siis vastu pidi
16:19 08.12.2005
etz (незарегистрированный)
no ega inimesel ei pea ringid pähe õpitud olema, et iga kord oskaks enne ringile minekut reastuda.
mul oli endal omal ajal sama lugu eksamil, et võtsin alguses valesse ritta, aga ei hakanud seal ringi peal jamama, vaid sõitsin lihtsalt varem ringilt välja, tegin tagasipöörde, siis uuesti ringile ja ringilt sinna, kuhu algselt oli plaanis sõita. eksamineerija ei öelnud midagi, eeskirja ma ju ei rikkunud ja jõudsin sinna, kuhu vaja.
23:28 12.12.2005
jah mulle ka ei meeldi pead muutkui keerutada manöövrilt vasakult paremale ja siis veel veenvalt tagasi vasakult paremale,ja neid peegleid ka temostratiivselt veel vaadata, ja siis on pärast sõitu kael kohe valus sellest lõõritamisest,kuid jah nii nad räägivad eksamil peab nii vaatama,kuid mul piisab ka väiksest pea kaldest kiiresti ,kuid siis jälle häda ma ei vaadanud!,kuid vaatasin kiire pilguga ja ruttu,ja selle jamaga kukutati mind läbi ka!,ja midagi ei juhtunud ka ,ma saaksin aru ,kui ma oleksin teinud liiklusohtliku vea siis jah ,kuid see veenev vaatamine tema nähes on jah üks klounaad!millest ka mina aru ei saa!
21:33 04.01.2006
Head uut aastat!,kõigile arki eksami sooritajatele,ja minul hakkas uus aasta õnnelikult!, täna ma sooritasin lõpuks ometi tln akis sõidueksami!ojeee ,ja tulevastele sooritajatele soovitan ringteed õppida,ja sõita korralikult enne eksamit mustamäe,nõmme ja õismäe suuremad kohad läbi ja kindlasti jätke need olulisemad kohad meelde ringteed ja radade vahetused jne..,ja säilitage sõidurahu kogu eksam ja uskuge mind,küll te läbi saate!
23:48 11.01.2006
xxx (незарегистрированный)
Mina paraku kukkusin läbi.Pigem enda lollusest.Mul oli head võimalused selleks.Hea eksmineerija,hea piirkond.Pea pool tundi sõitsin ilma pisi vigadeta,kuid siis järsku tundsin kuda eksmineerija vajutas pidureid...
Ei vaadanud peateele...oleksin kui ämbrbtäit vett endale kaela saanud.
Raske viga ja kohene läbikukkumine.Endamisi mõtlesin,kuda ma sain nii loll olla.Eks midagi uus aeg kirja ja uus võimalus.Kahju ainult autokoolist,sest neil ju õpilase esimene eksami sooritamine tähtis statistises mõttes ja seega elavad kaasa.Mis teha pole selline tüüp,kes kõik eksamid esimesel katsel ära sooritab.Ilmselt see mul geenides:P
09:27 12.01.2006
Naljahammas (незарегистрированный)
Egas ainult Nõmmel, Õismäel, Mustamäel sõideta. Ise sain sõita Mustamäe teelt Balti jaama kanti, Pelgulinna ja sealt Õismäele:p Ja sain läbi ka.
13:10 12.01.2006
dream (незарегистрированный)
no nii. sain ka siis õnnelikult oma autokooliõpingutega lõpule. ega hullu ei ole tõesti midagi. rahulik peab olema. kindlasti tuleb kasuks kui sa eelnevalt oled need kohad läbi sõitnud, siis tead eksamil ka juba varakult arvestada, kuhu sa minemas oled ja millal reastuda jne. ise alustasin hessburgerist, mööda vabakalt siis hiiu vahele, sealt üle raudtee paremale, nõmme ristist vasakule alla, akadeemia ringilt paremale sõpruse pst peale, sealt vasakule keskuse pale, sealt ringilt vasakule, siis ehitajate tee, vilde tee, akadeemia tee ja lõpuks kadaka teed pidi tagasi laagrisse. Loodan väga et te kõik saate ilusti oma eksamid tehtud. seda ma tean kindlalt et oma eksimustest õpitakse, ise asi mis hinnaga, aga kui lõpuks load käes siis ikka võid kindel olla, et sa ka nüüd iseseisvalt oskad ka linnas liikuda. arvestades praegust linnaliikluskultuuri siis ütleks et see on ikka väga oluline. aga sellegi poolest kõigile "nael kummi"! Edu!uskuge iseendasse!
18:42 13.02.2006
töllsuu (незарегистрированный)
no mina siis, 3 päeva pärast kuu aega ametlikult sõiduloaga :).

mind pani hämmastama see, et autokontrolliks ei piisanud sellest, kui vaatasin näidud üle, pidin autost välja ronima ja vaatama, kas tuled põlevad (ka suunatuled). sõita sain sellistes kohtades, kus pole elu sees ka jalgsi liigelnud. väga palju ühesuunalisi tänavaid.

kokkuvõtteks nii palju, et mul kohutavalt vedas eksamineerijaga, ise poleks ma elu sees end sellise sõidu eest läbi lasknud.

edu!
01:25 15.02.2006
nonii sain ka lõpuks ARKi sõidueksmi tehtud 3-ndal katsel.Esimene kord puhas oma lollus,teisel korral oli eksamineerijaks kiilakas,kes laseb ca 1-2/10-st läbi ja 3-ndal sain õnneks läbi.
Uskumatu tunne on ikka üksinda roolis olla!!
Kogu autokooli peale läks 20 kilo (olid sees ka suured pausid)
Mida siis soovitada eksaminatidele.Kõigepealt teha selgeks ARKI piirkond,sest Arki ümbruses on paar head kohta ,kus võidakse vahele võtta.Jälgida märke!Paiknemist,Ringid selgeks jne anna teed märgi juures TÕMBLE,et eksmineerija saaks aru,et sa üritad vasakule paremale vaadata.
Sõitsin ka juba esmaste lubadega ja isegi suurte tundide pagasiga tundsin ennast ebamugavalt 70+ sõites,sest autokool seda ei õpeta,lisaks veel mitmed liiklusummikud
04:53 15.02.2006
J (незарегистрированный)
Mida siis soovitada eksaminatidele.Kõigepealt teha selgeks ARKI piirkond,sest Arki ümbruses on paar head kohta ,kus võidakse vahele võtta.Jälgida märke!Paiknemist,Ringid selgeks jne anna teed märgi juures TÕMBLE,et eksmineerija saaks aru,et sa üritad vasakule paremale vaadata.

ehk siis kõike, mida autokoolis õpetatakse.
15:54 18.02.2006
amg182
Mina soovitaksin praegusel hetkel Saue ARK-i st eemale hoida.
Ennem olid eksaminaatorid Toomas ja Elvo,kuid nüüd on nad sealt lahkunud.Asemele tuli mingi päss Tallinnast.Tegemist on tõelise ahviga kelle põhimõtteks ongi inimesi mitte läbi lasta.Ta on sellise turskema kehaga,hallid juuksed,vuntsid,prillid ja sõidab halli Lanceriga.
1 kord eksamit tehes ei lausunud ta sõnagi.,mulle tundus,et sain läbi aga lõpus ütles,et pööramised ei olnud 90 kraadi.
Mõtlesin ,et jutt on õige ja harjutasin paar nädalat.
2 kord ei rääkinud ta jälle sõnagi,kui sõidu lõppedes käskis kohe peatuda.Veaks oli see,et ei oska ültse autoga sõita (kuigi autokooli lõpetades sain ma sõiduoskuste eest palju kiita).Jagasin kohe ära,et see mees tahab mu nimelt läbi kukutada.Pärast rääkisin sellest oma sõiduüpetajale kes ütles,et ühel arki jõulupeol jõi see vana ennast täis ja uhkeldas,et tema kukutab nimelt 97% eksamid läbi.Ise nii õnnelik selle üle.Õps soovitaski mul sealt arkist lahkuda.Viisin oma paberid Tallinna arki üle,tegin kolme päeva pärast eksami ära ja sain veel kiita.
Ühesõnaga hoitke sellest mehest SAUE ARKIS EEMALE
16:44 18.02.2006
green street hooligan (незарегистрированный)
seda jah..see vana on lihtsalt täelik ****..saue ark,üldse mingi imelik koht.blond sekretär...see ka eriline kuninganna.ei tea ta midagi,millestki,aint helistage sinna ja tänna.milleks teda sinna vaja on ?.kui ikka töökoht ei meeldi,või ei saa hakkama, mine koju ära.need tegelased seal,nägu juhiks OMA väikest osaühingut.ja tundes inimesi kes vanaga kokku puutund,ei ole need 97% mingi müstika.
16:59 19.02.2006
X.X (незарегистрированный)
See n.n. "Päss" annab nähtavasti juhtimisõiguse esimesel katsel nendele, kes sõita ja liigelda oskavad, mitte nendele, kes arvavad, et nad seda kõike oskavad.
18:00 19.02.2006
J (незарегистрированный)
teab keegi midagi tallinna arki eksamineerijatest lähemalt rääkida?
kuulsin, et üks pidi naissoost olema ja rangem kui teised. kas sellel jutul on tõepõhi all? ja kas seal asutuses leidub ka selliseid, nagu ülalnimetatud saue päss?
21:12 19.02.2006
amg182
Sa mine proovi selle "pässiga" eksamit teha.Siis räägid hoopis teist juttu.Ta kukutab ka häid sõitjaid läbi.Sõiduajal on vait.Kui eksam sujub hästi siis sõidu lõpus mõtleb mingi tobeda põhjuse välja.
N:Sõitsin Vabaduse Ps teel 48 km/h.Siis ta luges selle üheks veaks,sest lubatud on 50 ja nii aeglaselt ei või sõita. See on ju nõme.
Tallinna Arkis on paremd võmmid.See naine kellel on halb kuulsus ei olegi tegelikult nii range kui räägitakse.Soovitan soojalt Tallinna Arki sest sealne seltskond on palju parem ja viisakam.
20:18 20.02.2006
meieneli
Mul on see neljap. linna sõidu eksam käsil (tallinna ARK) tahtsin küsida sellist asja kui peale minu ja eksamineerija on autos veel kolmas inimene kes teeb samuti eksamit kas sõidu alustades käsin tal turvavöö kinni panna või ei (LE ju käsib)
20:37 20.02.2006
lk (незарегистрированный)
17:39 21.02.2006
R (незарегистрированный)
to meieneli kui sa ei soovi, et sind just selle pärast läbi ei lasta, siis soovitan heaga kontrollida, et kõigil oleks turvavööd kinni...

Ise tegin just hiljuti tallinna ark-is sõidueksamit. Eksaminaatoriks sattus õnneks muhe vend (nimi oli vist Vitali)... Marsuudiga vedas kah ****ks. ark->kristiine keskus->ark. Probleem tekkis ainult ühe vanamemmega, kes niisama ülekäigu märgi all mölutas... Üldiselt soovitaks külma närvi ja mõelda, et tegemist on tavalise sõidutunniga

Для работы форума Вы должны разрешить печенья (cookies).

ПРАВИЛА ФОРУМА

Обращаем внимание на то, что при использовании форума необходимо соблюдать ограничения на добавление Контента, приведенные в пункте 7 Условий использования. Для уточнения и дополнения таких ограничений Управляющий ввел следующие Дополнительные условия использования форума:

ОТВЕТЬТЕ НА СООБЩЕНИЕ

Имя
Тема 
Фото + добавить фото

Хочу получить ответы   на э-почту:
Контрольный код
Введите код с картинки. Зарегистрированные пользователи не должны это делать.