Входите

Форумы

Вопросы и мнения об автомобилях

Спросите у специалиста

Техника

Модификации и тюнинг

Мототехника

Другие типы транспортных средств

Другие форумы

Автоспорт

ТЕМА: AUTO OSTMINE SAKSAMAALT

09:47 12.02.2020
vipex82
Auto ostmine Saksamaalt
Hommik.
Küsimus oleks selline, et kuidas ikkagi käib Saksamaalt selle auto toomine ja käibemaksu arveldamine kui toojaks on eraisik ja ost toimub autopoest?
Võib juurde lisada veel ka muid nõuandeid, mida tuleb arvestada.
Ootan vastuseid siis ainult nendelt, kellel konkreetne kogemus lähiminevikust olemas.
09:49 12.02.2020
maaks
Re: Auto ostmine Saksamaalt
Eraisikuna autot ostes sisaldub käibemaks juba ostuhinnas (täpselt samamoodi nagu telekat või saia ostes).
https://www.emta.ee/et/eraklient/maa-soiduk-mets-hasartmang/
abiks-kasutatud-soiduki-ostmisel/nouanded-kasutatud-soiduki

NB! Transpordivahend ei ole käibemaksuseaduse mõistes kasutatud, kui ostuhetkel on auto esmasest registreerimisest möödunud vähem kui kuus kuud või kui sellega on sõidetud vähem kui 6000 kilomeetrit. Sellisel juhul on tegemist uue transpordivahendiga ning Eestis tuleb tasuda käibemaks eraisikutel ja mittekäibemaksukohustuslastel, olenemata sellest, kas ostuhetkel oli käibemaks tasutud või mitte.

Изменено 12.2.20 09:55.

11:04 12.02.2020
maaks
Re: Auto ostmine Saksamaalt
Aga loe siis ise enda antud lingilt! (eraisikust ostja, juriidilisest isikust müüja, kasutatud auto, mis on sõitnud rohkem kui 6000km ja on vanem kui 6 kuud)
"Te ei pea tasuma käibemaksu, kui ostate kasutatud auto. Peate auto registreerima riigis, kus te elate ning maksate registreerimis- ja teemaksu.
Müüja saab nõuda käibemaksu üksnes müügilt saadud kasumilt.
Sellisel juhul ei kajastu käibemaks müüjalt saadud arvel. Seda kasutatud autode puhul rakendatavat menetlust kasutab enamik automüüjatest;"
11:16 12.02.2020
xil
Re: Auto ostmine Saksamaalt
Saksamaalt auto ostmine toimub täpselt samade reeglite järgi, kui Eestist auto ostmine, ainult et, kui käibemaksu tasuda tuleb (st. ostad uue auto), on see 19%, mitte 20%.

"Eraisikuna ELis oste tehes peate käibemaksu maksma vaid korra – riigis, kus te oma ostu teete.
Saate teises ELi riigis ostetud tooted koju tuua ilma, et teid peatataks piiril või et peaksite täitma tollideklaratsiooni. Ainsaks tingimuseks on, et ostud peavad olema teie enda või teie perekonna isiklikuks tarbeks, mitte edasimüügiks."

Для работы форума Вы должны разрешить печенья (cookies).

ПРАВИЛА ФОРУМА

Обращаем внимание на то, что при использовании форума необходимо соблюдать ограничения на добавление Контента, приведенные в пункте 7 Условий использования. Для уточнения и дополнения таких ограничений Управляющий ввел следующие Дополнительные условия использования форума:

ОТВЕТЬТЕ НА СООБЩЕНИЕ

Имя
Тема 
Фото + добавить фото
Сообщение
Открой клавиатуру

Хочу получить ответы   на э-почту:
Контрольный код
Введите код с картинки. Зарегистрированные пользователи не должны это делать.