Входите

Форумы

Вопросы и мнения об автомобилях

Спросите у специалиста

Техника

Модификации и тюнинг

Мототехника

Другие типы транспортных средств

Другие форумы

Автоспорт

ТЕМА: KAS LISAVALGUSFOOR?

23:48 28.03.2018
RiinaOtsibAutot
Kas lisavalgusfoor?
Ärge mind kohe autokooli palun tagasi saatke - ma alles tulen sealt.
Et mitte eksida, guugeldan hetkel Tallinna teid, tänavaid ja ristmikke. Kuidas siinkohal pööramine käib, kui tulen Toompuiestee suunalt ja lähen Tehnikasse? Pildilt ei näe, kas süttib lisavalgusfoor?
08:21 29.03.2018
Uuhuuu (незарегистрированный)
Re: Kas lisavalgusfoor?
Ristmikul liikumisest arusaamiseks võib lugeda liiklusseadusest § 7 lg 3 - lisasektsioonidega foor reguleerib sõidukite liiklust ristmikul. Foori põhituled asuvad püstjalt nagu ümartuledega fooril. Rohelise tule kõrval on ühel või mõlemal pool lisasektsioon sõidusuunda näitava nooltulega, mis põleb roheliselt. Kui lisasektsioonis põleb roheline nooltuli, tohib sõita noole suunas mis tahes põhitule põledes. Vasakule osutav roheline nooltuli lubab äärmiselt vasakpoolselt rajalt pöörata ka tagasi. Lisasektsiooni kustunud nooltule ajal ei tohi sõita noole suunas. Foori rohelisele põhitulele võib olla kantud noolkujutis, mis näitab lubatud sõidusuundi selle tule põledes.
Sõidueesõigus olukorras kus põhifooris põleb keelav punane ning lisasekstioonis lubav roheline tuli, on sätestatud liiklusseaduse § 58 lg 4-s, mille kohaselt kui juht sõidab lisasektsioonidega foori rohelise nooltule suunas ajal, mil põleb punane või kollane põhituli, peab ta andma teed mis tahes teisest suunast sõitvale juhile.

Lihtsustatult: kui fooris on nii põhifoor kui lisasektsiooni tuli roheline, on juhil peatee igas lubatud suunas sõites. Kui põhifoor on punane ja lisasektsiooni tuli roheline, võib juht lisasektsioonil näidatud suunas sõita kuid peab andma teed mis tahes teisest suunast sõitvale juhile. Põhifoor ja lisasektsioon korraga roheline = peatee. Põhifoor punane, lisasektsioon roheline = anna teed.
09:34 29.03.2018
ehjah (незарегистрированный)
Re: Kas lisavalgusfoor?
Seal on jah lisasektsiooniga foor, paistab ka pildilt kui tead õigesse kohta vaadata.
12:52 29.03.2018
Marko
Re: Kas lisavalgusfoor?
Lisasektsiooniga foor on seal vasakpööraja jaoks vasakul pool teed. Ärapöörderajal olles otse nina ees tegelikult.
01:54 30.03.2018
autuyuht (незарегистрированный)
Re: Kas lisavalgusfoor?
Aga teate ,kuidas on Soomes asjad .?
Nemad pööravad ka siis kui põhifooris roheline ja nooltuli ei põle ,noole suunas.Lubaes teised ja jalakäijad läbi.
Nende jaoks tähendab nooltuli seda ,et võib pöörata noole suunas eesõigust omades, ka siis kui põhifooris punane...
Niisiis korraldavad Soomlased korraalikke jamasid Tallinnas.

Üks näide on sama ristmik pildilkus enamus eksivad.
Balti jaama poolt tulijal paremale pöörajal põleb põhifoor punane ,aga nool paremale roheline. Tõnismäe poolt tulijal on mõlemad foorid aga rohelised.
Niisiis Eesti liikluseeskiri käsib antud olukorras Balti jaama poolt tulijal läbi lasta sõiduk kes tuleb tõnismäe poolt kuna temal mõlemad foorid rohelised.
15:51 03.04.2018
lvxx (незарегистрированный)
Re: Kas lisavalgusfoor?
Pole ka ime. Alles üks päev korraldas üks maastur seal ristmikul sellise jama, et hakkas enda mõlema rohelise tule korral Balti jaama poolt tulle parempöördel jalakäijaid üle laskma kellel põles punane. Pani siis pidurid blokki....napilt pääses tagant otsasõidust. Jalakäiad olid ka mitu sekundit nõutud, kuni lippasidki punasega üle.

Для работы форума Вы должны разрешить печенья (cookies).

ПРАВИЛА ФОРУМА

Обращаем внимание на то, что при использовании форума необходимо соблюдать ограничения на добавление Контента, приведенные в пункте 7 Условий использования. Для уточнения и дополнения таких ограничений Управляющий ввел следующие Дополнительные условия использования форума:

ОТВЕТЬТЕ НА СООБЩЕНИЕ

Имя
Тема 
Фото + добавить фото
Сообщение
Открой клавиатуру

Хочу получить ответы   на э-почту:
Контрольный код
Введите код с картинки. Зарегистрированные пользователи не должны это делать.